آموزشارزهای دیجیتالدشلیست دیجیتال ارزها

دش (Dash) چیست؟

ارز رمز گزاری شده ی همتا به همتا و غیر متمرکز

دش (Dash) چیست؟

دش که قبلا به عنوان دارک کوین (DarkCoin) و ایکس کوین (XCoin) شناخته می شد، یک ارز رمز گزاری شده ی همتا به همتا و غیر متمرکز است که بر اساس نرم افزار بیت کوین کار میکند و هدف آن تسریع، کاربر پسند بودن و انعطاف پذری است.

به صورت ساده تر، دش یک ارز دیجیتال است که سعی در بهبود نقص بیت کوین دارد. دش نوعی پول را ارائه می دهد که قابلیت حمل، سرعت و هزینه ی جابه جایی ارزان دارد.

خود کلمه ی دش به نقل و انتقال ارزهای دیجیتال و پول نقد اشاره دارد و این به آن معنی است که دش به عنوان یک نسخه قابل استفاده بیت کوین توسعه داده شده است. در حال حاضر دش جزو 10 ارز رمز گزاری شده ی برتر از نظر سرمایه ی بازار در حدود 5،944،673،00 دلار است.

این سکه در سال 2017 این با حدود 11$ شروع شد و در پایان سال قیمت آن نزدیک به 800 دلار بود.
با تمرکز بر سهولت استفاده، ارائه، و پیشرفت های تکنولوژیکی، دش قادر به ماندگاری طولانی مدت در فضای ارزهای دیجیتال است.

دش چه کاری انجام میدهد؟

در مقایسه با بعضی از همتایان بلوچین، برنامه دش بسیار ساده است. دش می تواند برای ایجاد پرداخت های خصوصی و فوری به صورت آنلاین یا در فروشگاه با استفاده از پلت فرم امن سورس باز با میزبانی هزاران کاربر در سراسر جهان استفاده شود.

دش به طور عمده به عنوان PayPal غیر متمرکز و برای پاسخ به سوال «اگر من می خواستم برای یک فنجان قهوه با ارزهای دیجیتال پرداخت کنم، چطور می توانستم این کار را انجام دهم؟» ساخته شده است (اشاره به مشکل فروش).
چه جیزی دش را متمایز می کند؟

برای درک چارچوب دش، لازم است که آن را از بیت کوین متمایز کنید. شما همچنین باید نقطه ضعف هایی را که دش در حال رفع کردن آن هاست نیز درک کرده باشید.

آسان کردن کارهای پیچیده برای کاربران متوسط یکی از تم های اولیه دش است. یک کاربر دش هرگز با آدرس هایی مانند آدرس های بیت کوین مواجه نخواهد شد.

درست مانند بیت کوین ، برای تأمین امنیت شبکه دش به پیروی از اثبات کار (PoW) از طریق ماینرها متکی است. اما دش جزء دیگری را در سیستم اجماع خود دارد که به آن masternodes می گویند.

این قسمت شبکه های سنگین را بلند می کند و برای ارائه ی ویژگی های هیجان انگیزی که در بلوک چین های معمولی وجود ندارد، استفاده میشود.

کاربرانی که masternode را اجرا می کنند، برای شروع 1000 دش هزینه می کنند و 45 درصد پا دش برای هر بلوک استخراج شده به آن ها پرداخت می شود. با توجه به این ساختار، شاید بهتر باشد دش را به عنوان یک مدل ترکیبی از PoW و Proof of Stake استفاده کنیم.

بیت کوین به عنوان یک پروژه ی کاملا سورس باز، یک مدل سرمایه گزاری توسعه دهنده نداشته است که اجازه میدهد توسعه ی شبکه توسط افراد داوطلب و یا توسط استخراج های قدرتمند انجام شود. با امتیاز اولین ارز دیجیتالی که اینگونه عمل میکند، این روش برای بیت کوین درست انجام شد، اما دش یک قدم جلوتر است.

در حالی که masternodes ها برای انجام کارهای خوب انگیزه می گیرند و می توانند بلوکچین را اداره کنند (هر کدام یک رای دارند)، بلوک چین دش خودش نیز خود را تامین می کند. این به چه معنیست؟

این بدان معنی است که درصد هر بلوک به بودجه توسعه و ارتقاء شبکه اختصاص یافته است. این درصد در حال حاضر 10٪ است و به این معنی است که توسعه دهندگان پرداخت های مستقیم دریافت می کنند و رشد پایدار را تامین می کند.

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی که دش را از همتایانش جدا می کند، سرعت است. سرعت آهسته ی بیتکوین معروف است و سبب میشود تا کاربران متوسط به سختی روزانه با آن معامله کنند.

دش این موضوع را با “Instasend”، که یک فرایند از ویژگی masternode instantX برای ارسال و تأیید معاملات در ثانیه (نه چند دقیقه یا چند ساعت) است، استفاده می کند.

ورودی ها را می توان به معاملات خاصی قفل شوند و با توافق کلی شبکه های Masternode تأیید شوند. زمانی که بیت کوین متولد شد، واقعا هیچ برنامه ای برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران آن وجود نداشت و مردم با این فرض اشتباه که معاملات BTC کاملا ناشناس است، معامله می کردند.

امروزه، شرکت های استخراج داده بسیار خوب عمل می کنند. دش یک راه حل در قالب ویژگی PrivateSend خود، برای این مسئله ارائه می دهد.

PrivateSend به شما اجازه می دهد صندوق های خصوصی را با مخلوط کردن آن با چندین تراکنش دیگر بفرستید، در نتیجه شناسایی معامله های خاص سخت است. این از سرویس مخلوط سکه بر اساس CoinJoin استفاده می کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا