آموزشارزهای دیجیتاللیست دیجیتال ارزها

استلار (Stellar) چیست؟

یک شاخه از ارز دیجیتال Ripple با فلسفه متفاوت

استلار (Stellar) چیست؟

استلار در سال 2014 به عنوان یک شاخه از ارز دیجیتال Ripple تولید شد، زیرا جد مک کالب، یکی از بنیانگذاران، با سایر تیم Ripple اختلاف سلیقه ی فلسفی داشت.

در حالی که ارز Ripple بر روی حل مسائل بانک ها تمرکز داشت، استلار سعی دارد در تسهیل پرداخت بین افراد نقش داشته باشد. با این که ان ها به یک شیوه عمل می کنند، استلار نوعی رویکرد “bottom-up” دارد که رویکردی نسبت به “top-down” در Ripple است.

ارزی که در شبکه ی استلار استفاده می شود به نام Stellar Lumens (XLM) شناخته میشود و در ابتدای شروع به کار شبکه، 100 میلیارد از آن ساخته شد.

هزینه ی معاملاتی که با لومن انجام میشود تنها 0.0001 (XLM) است و کمتر از 6 ثانیه برای حل و فصل معامله کافی است. عرضه استلار لومن سالانه در حدود 1٪ افزایش می یابد.

استلار چگونگه کار می کند؟

آنچه که استلار را بیش از تنها یک ارز دیجیتال سریع شناخته می کند، سازمان های شریک او هستند که به عنوان لنگر(Anchors)عمل می کنند. لنگر ها موجودیت های مورد اعتمادی هستند که که خطوط اعتباری را برای استفاده ی مردم از شبکه ی استلار با استفاده از دارایی هایی مانند دلار و یورو، تولید می کنند.

مبادلات غیر متمرکز

هنگامی که برای تبادل ارز ها از شبکه ی استلار استفاده می کنیم، این شبکه به صورت اتوماتیک تلاش می کند تا بهتری نرخ تبدیل ارز را برای شما انتخاب کند. که به دلیل نگهداری ارزها توسط anchor در ساختار مبادلات غیر متمرکز آن است.

ممکن است مبادلات غیر متمرکز به عنوان قلب شبکه ی استلار، یکی از قدرتمند ترین و در عین حال ناشناخته ترین ویژگی آن باشد، زیرا میتوان از آن برای ترید هرچیزی که توسط anchorها، شامل ارزهای دیجیتال نگهداری شود، استفاده کرد.

در حال حاضر شبکه ی استلار از ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین، لومن و ریپل پشتیانی میکند. شما میتوانید تمامی معاملات خرید و فروش را به صورت زنده در Stellar Dashboard تماشا و بررسی کنید.

نشانه ها و ICOS ها

برنامه ی Killer app اتریوم به عنوان توکن و ICOS ظاهر شد. اما استلار نیز توانایی ایجاد توکن را فراهم کرده است که دارای چند مزیت عمده است.

هر توکن موجود در شبکه ی استلار، در بورس توزیع استلار قرار دارد که آن را به یک توکن قابل ترید سریع برای هر ارز دیجیتال دیگری تبدیل می کند و اگر anchor درستی نیز جود داشته باشد، میتوان از آن توکن برای خرید ارزهای فیات نیز استفاده کرد.

شبکه ی استلار میتواند تقریبا 1000 معامله را در یک ثانیه انجام دهد، در حالی که این عدد برای اتریوم 15 معامله است. علاوه بر این هزینه های متوسط شبکه ی اتریوم در حدود 0.30 دلار افزایش یافته در حالی که هزینه ی شبکه استلار همان یک پنی باقی مانده است.

در حال حاضر، شبکه ی استلار یک ICO موفقیت آمیز داشته که اجازه می دهد توکن های رمز گزاری شده در دنیای واقعی مورد استفاده قرار بگیرند.

نحوه ی خریداری لومن

متاسفانه خرید لومن به سادگی خرید بیت کوین نیست. شما نمی توانید لومن را با کارت اعتباری خریداری کنید، بنابراین شما باید از یکی از مبادلات رمزنگاری ارز برای خرید آن استفاده کنید.

خط پایانی

ارز دیجیتال سریع با هزینه پایین، ساخته شده برای مبادلات غیر متمرکز و توانایی صدور نشانه ها و ICO ممکن است استلار را به یکی از محبوب ترین ارزهای رمزنگاری شده ی 2018 تبدیل کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا