آموزشآموزش فارکسدانشجو - سال دوم

ژاپن

ژاپن در شرق آسیا واقع شده است و مجموعه ای از 8852 جزیره است اگر چه اکثریت از مساحت ان از 4 جزیره ی بزرگ تشکیل شده است

ژاپن

ژاپن در شرق آسیا واقع شده است. مجموعه ای از 8852 جزیره است، اگر چه اکثریت از مساحت ان از 4 جزیره ی بزرگ تشکیل شده است.

با وجود اینکه کشوری نسبتا کوچک است، پایتخت ژاپن، توکیو،محل زندگی 36 میلیون شهروند سخت کوش است و این شهررا به یکی از بزرگترین کلان شهرهای جهان تبدیل کرده است.

همچنین، با وجودی که ژاپن به شدت جمعیت دارد، ژاپنی ها یکی از بالاترین استانداردهای زندگی را دارند و همچنین دارای بالاترین امید به زندگی در جهان هستند.

ژاپن نیز یکی از پیشرفته ترین و فنآورترین کشورهای جهان است. آیا می توانید یک جهان بدون کارائوکه، گیم بوی یا Prius را تصور کنید؟

همچنین می دانید که شخصیت های ژاپنی که نام ژاپن را “خورشید” نامگذاری می کنند و ژاپن اغلب به عنوان “سرزمین خورشید تابان” نامیده می شود؟

ژاپن نقشه کشور ژاپن جمعیت ژاپن

ژاپن

ژاپن: آمار، ارقام و ویژگی ها

 • همسایگان: روسیه، کره، چین
 • اندازه: 145،925 مایل مربع
 • جمعیت: 126،659،683 (10th)
 • تراکم: 873.1 نفر در هر مایل مربع
 • پایتخت: توکیو (جمعیت 13،189،000)
 • رئیس جمهور: امپراتور آکیییتو
 • رئیس دولت: شینزو آبه، نخست وزیر
 • ارز: ین ژاپن (JPY)
 • واردات اصلی: نفت، گاز مایع طبیعی، لباس، نیمه هادی ها، زغال سنگ، دستگاه های صوتی و تصویری
 • صادرات اصلی: وسایل نقلیه موتوری، نیمه هادی ها، محصولات آهن و فولاد، قطعات خودرو، Suzuki Ichiro، Sony PlayStation، شمشیر سامورایی، آقای میگی
 • واردات مشترک: چین 21.3٪، استرالیا 8.8٪، استرالیا 6.4٪، عربستان سعودی 6.2٪، امارات متحده عربی 5٪، کره جنوبی 4.6٪، قطر 4٪
 • صادرات مشترم: چین 18.1٪، U.S. 17.8٪، کره جنوبی 7.7٪، تایلند 5.5٪، هنگ کنگ 5.1٪
 • منطقه زمانی: GMT +09
 • وب سایت: http://kantei.go.jp

اکتشاف اقتصادی

به غیر از سرمایه گذاری بازی های ویدئویی در جهان، اقتصاد ژاپن به عنوان سومین رتبه از سال 2016 رتبه بندی شده است.

از زمان پایان جنگ جهانی دوم، ژاپن در حال ظهور است و با رشد سریع اقتصادی، علیرغم این واقعیت که کشور کوهستانی و آتشفشان است، مواجه شده است.

با توجه به قوانین طبیعت، این افزایش منابع طبیعی ژاپن را محدود می کند.

به منظور کمبود منابع، اقتصاد ژاپن وابسته به صادرات است و صادرات آن در سال 2013 به بیش از 697 میلیارد دلار می رسد!

نه تنها 14٪ از تولید کشور را تشکیل می دهد، بلکه ششمین در جهان است!

به تازگی، ژاپن کوکتل رشد عظیم چین بوده است. با نزدیک شدن ژاپن به اقتصاد اصلی، تقاضای چینی منجر به فروش زیادی از محصولات ژاپنی شده است.

ژاپن نه تنها غذای عالی دارد، حتی خانه یکی از بزرگترین مراکز مالی جهان است- توکیو!

همانطور که در فیلم مشاهده می کنید، بازرگانان ژاپنی در تجارت جدی هستند! با توجه به پول زیادی که هر روز در توکیو جریان دارد، معامله گران و سرمایه گذاران می توانند از ژاپن به عنوان یک پروکسی برای آنچه که در شرق دور اتفاق می افتد استفاده کنند.

سیاست پولی و مالی

در حالی که بانک ژاپن (BOJ) در اواخر دهه 1800 میلادی بوده است، BOJ تنها اخیرا از وزارت مالیه مستقل شده است.

تنها در سال 1998 بود که دولت ژاپن قوانینی را برای کنترل BOJ بر سیاست پولی ،تصویب کرد.

توجه داشته باشید که وزارت مالیه همچنان مسئول سیاست خارجی است که منجر به تنش و اختلافات مداوم بین دو کشور شده است.

به طور معمول دولت و بانک مرکزی مستقل از یکدیگر هستند – نباید بر یکدیگر نفوذ داشته باشند. این مورد تنها برای ژاپن صدق نمی کند.

حتی اگر BOJ استقلال خود را از دولت به دست آورد، یک سوال وجود دارد که چه کسی واقعا “شلوار می پوشد”.

وزارت مالیه بر نظارت بر بانک مرکزی یورو ادامه می دهد و فشار را ادامه می دهد تا به تصویب خط مشی هایی که به ین ها کمک می کند که به اهداف ارز خارجی وزارت مالیه برسند، کمک کند.

همانند سایر بانک های مرکزی، هدف اصلی BOJ، پایداری قیمت است. بانکداران نینجا در BOJ از تغییرات عملیات بازار و تغییر نرخ بهره برای رسیدن به اهدافشان استفاده می کنند.

یکی از چیزهایی که باید درباره BOJ بدانید این است که برای مدت بسیار طولانی، نرخ های پایین را با نرخ فعلی بین 0.00٪ و 0.10٪ نگه داشته اند.

از آنجا که نرخ در حال حاضر بسیار پایین است، بانک مرکزی نمی تواند نرخ را برای تحریک رشد یا ایجاد نقدینگی کاهش دهد.

به عنوان مثال، در تلاش های خود برای مبارزه با کسری بودجه، بانک مرکزی ژاپن از شر سرمایه گذاران خود رها گشته و بازارها را با پول به سمت اقدامات کاهش تسویه حساب های غیرقانونی سوق داده است.

معیارهای تسریع در معرض حرکت هستند که توسط بانک مرکزی انجام می شود تا افزایش نقدینگی و عرضه پول از طریق خرید اوراق بهادار دولتی را ایجاد کنند.

این گاهی اوقات “چاپ پول” نامیده می شود، زیرا بانک مرکزی به معنای واقعی کلمه پول تازه ای را از هوا ایجاد می کند تا اوراق قرضه دولتی خود را بخرد.

در تئوری، BOJ معتقد است که افزایش عرضه پول منجر به افزایش وام و هزینه خواهد شد.

در طول سالها، ژاپن نقدینگی را در بازارها بوسیله سیل زدن اقتصاد با برنامه های مختلف ایجاد کرده است که به BOJ اجازه خرید یا فروش اوراق قرضه دولتی ژاپن وصورت حساب ها داده است.

آشنایی با JPY

ین خیلی هاردکور است که نمی خواست نام دیگری رابپذیرد. این ارز در بازار ارز خارجی با نام ین آمده است و تا کنون، هنوز ین نامیده می شود.

این در بازار ارز خارجی به نام ین آمده است و تا کنون، هنوز ین نامیده می شود.

ین ین است که ین است.

همچنین در جفت ارزها، به ویژه با EUR، GBP و AUD متصل شده است.

معامله گران من را دوست دارم مثل ژاپنی ها که سوشی را دوست دارم.

پس از دلار و یورو، ین بیشترین میزان معامله ارز را با USD / JPY نیز به عنوان دومین جفت ارز معامله شده به خود اختصتص می دهد.

به دلیل نقشی که ژاپن در تجارت بین المللی بازی می کند، برای انجام معاملات بین المللی نیاز به ین دارند.

ژاپن شرکت های صنعتی ژاپن بعد از جنگ جهانی

آیا شما برای احساسات آسیایی آماده هستید؟

هنگامی که سرمایه گذاران به آسیا فکر می کنند، ناخودآگاه به ژاپن فکر می کنند. با توکیو که یکی از مراکز بزرگ مالی جهان است، ژاپن اغلب نمایانگر آنچه در آسیا اتفاق می افتد ، است.

ژاپن به طور معمول یک شریک تجاری بزرگ دیگر قدرت های آسیایی است. اگر کسب و کار در آسیا خوب انجام می شود، این به طور معمول توسط Nikkei، بورس اوراق بهادار اصلی در توکیو می باشد.

من همیشه در حال حرکت هستم …

با گزارش های ژاپنی که در طول نشست آسیا منتشر می شود، طبیعی است که معاملات ین در طول جلسه آسیا (0:00 GMT) فعال باشد.

ین نیز می تواند در جلسات دیگر بسته به آنچه داده های اقتصادی منتشر می شود، فعال باشد . این مسئله چیزی است که انتظار می رود عملی شود – این بخشی از فرهنگ ژاپن است، آنها کسب و کار را در اطراف ساعت نگخ می دارند!

… اما من همه چیز را برای هیجان های ارزان اماده می کنم!

با توجه به سرمایه گذاران بسیاری که به دنبال انفجار بزرگتر هستند، برخی از آنها به تجارت می پردازند. با توجه به اینکه ین پایین ترین نرخ بهره در میان ارزهای اصلی را داداست، معمولا از آن استفاده می شود.

با داشتن یورو پایین ترین نرخ بهره در میان رشته های اصلی، معمولا در تجارت حمل و نقل به عنوان منبع تامین مالی مورد استفاده قرار می گیرد.

ژاپنی ها به همسان اندیشی علاقه مند هستند.

مدیران دارایی ژاپن تمایل دارند تصمیمات سرمایه گذاری مشابه بگیرند. این منجر به موقعیت های با همپوشانی زیاد می شود که به این معنی است که احتمال دارد روند توسعه را ببیند.

من به شکست ها مستعد هستم …

یکی از مشخصه های جفت های ین تمایل آنها به تحکم یافتن برای زمان طولانی است، پس از آن در یک مسیر می شکنند، سپس یک بار دیگر تحکم می یابند ، سپس یک بار دیگر می شکنند!

چشم ها و گوش های خود را آماده کنید زیرا شما هرگز نمی دانید که این اتفاق چه زمانی می افتد!

… و من رابطه دوستی و نفرت همزمان با چین دارم

با افزایش چین به عنوان قدرت اصلی در جهان، تاثیر آن بر JPY همچنان رشد خواهد کرد. اگر نشانه ها نشان دهنده رشد بیشتر در اقتصاد چین باشد، ممکن است تقاضا برای JPY را تحت تاثیر قرار دهد.

چطور؟

همانطور که گفتیم، چین یکی از بزرگترین شرکای تجاری ژاپن است. به طور طبیعی، به عنوان رونق کسب و کار چینی، آنها نیاز به سفارش بیشتر از ژاپن دارند.

این، به نوبه خود، تقاضا برای JPY را افزایش می دهد، و باعث می شود که آن را افزایش دهد.

شاخص های اقتصادی مهم برای JPY

تولید ناخالص داخلی – این فعالیت اقتصادی ژاپن را اندازه گیری می کند. این نشان می دهد که اقتصاد قرمز داغ مانند گدازه از Mt. فوجی، یا اگر در روند حراکری قرار دارد.

نظرسنجی های Tankan – این گزارش ها مدیران را از طیف وسیعی از صنایع بررسی می کند و آنها را به سمت دیدگاه های خود درباره اقتصاد سوق می دهد. احساسات رو به رشد (نمرات بالاتر از 0.0) نشان می دهد که تجار ژاپنی انتظار فعالیت تجاری را دارند. امتیازات زیر 0.0 نشان می دهد چیزی غیراز این است.

تعادل تجارت – اقتصاد ژاپن به شدت وابسته به صادرات است. کاهش تعداد صادرات می تواند منجر به کاهش فعالیت اقتصادی شود.

نرخ بیکاری – این میزان نرخ بیکاری در ژاپن را اندازه گیری می کند. بیکاری بالا می تواند منجر به کاهش هزینه های مصرف کننده شود – چگونه می توانند هزینه های بازی های ویدئویی و انیمه خود را بپردازند؟

شاخص مصرف کننده های قیمت (CPI) – در گذشته، بانک ژاپن نشان داده است که نمی خواهند تن به اقدام به مبارزه با کاهش قیمت بدهند. اگر روند نشان می دهد که قیمت شمشیرهای سامورایی و سوریکان همچنان سقوط می کند، ممکن است منجر به حرکت های شگفت انگیزی توسط BOJ شود.

سفارشات ماشین آلات اصلی – بخش بزرگی از صادرات ژاپن از دستورات ماشین آلات تشکیل شده است. افزایش یا کاهش سفارشات اصلی ماشین آلات می تواند وضعیت فعلی تجارت ژاپن را منعکس کند.

چه چیزی باعث حرکت JPY می شود؟

حرکت سرمایه گذاری

با توجه به نرخ بهره پایین آن، JPY به عنوان یک منبع مالی مناسب برای سرمایه گذاری در کشورهای دیگر مورد توجه قرار گرفته است.

این بدان معنی است که اگر معامله گران و سرمایه گذاران ترسیده باشند، آنها شروع به عقب نشینی از موقعیت خود در دارایی های پر سود می کنند.

هنگامی که معامله گران شروع به عقب انداختن این موقعیت های خطرناک (حمل معاملات) می کنند، آنها باید معاملات خود را با JPY کوتاه مدت با خرید ارز انجام دهند.

اثر BOJ

این به آن اعلانات بر نمی گردد وبه تأثیرات برنامه ریزی شده اشاره نمی کند. من در مورد مداخله ارز صحبت می کنم!

BOJ و وزارت مالیه توجه خاصی به بازارهای FX دارند. با توجه به اینکه اقتصاد ژاپن بسیار وابسته به صادرات است، ارزش ین نقش مهمی در تجارت دارد.

BOJ نمی خواهد که ین بیش از اندازه افزایش یابد زیرا این امر باعث می شود صادرات ژاپن نسبتا گران ترشود.

با حفظ ارزش JPY پایین تر، آنها می توانند تقاضا برای محصولات ژاپنی را تحریک کنند، که به نوبه خود، به نفع اقتصاد خواهد بود.

تجارت USD / JPY

USD / JPY در مقادیر مبنی بر ارز اصلی، دلار آمریکا معامله می شود. اندازه های لات های استاندارد 100.000 واحد از دلار و اندازه لات کوچک تعداد 10.000 واحد است. در حال حاضر بسیاری از کارگزاران می توانند لات های قابل تنظیم به اندازه 1 واحد را ارائه دهند.

تغییر در ارزش جفت ارز توسط ارزهای counter، ین ژاپن معین می شود. توجه داشته باشید که برای جفت های ین 0.01 رقم اعشار است. بنابراین، تغییر در ارزش USD / JPY از 95.00 به 95.01 حرکت یک پیپ است.

همانطور با هر جفت ارز، تغییر در ارزش توسط ارز مترادف معین می شود. سود و زیان در ین ژاپن محاسبه شده و سپس تبدیل به پولی می شود که حساب شما در آن قرار دارد.

برای یک موقعیت لات استاندارد، هر حرکت پیپ به ارزش 1000 JPY است.

برای یک موقعیت نیمه ی لات ،هر حرکت پیپ به ارزش 100 JPY است.

به عنوان مثال، اگر نرخ ارز فعلی USD / JPY 95.00 باشد و شما می خواهید یک لات استاندارد را به فروش برسانید، یک پپ به 10.52 دلار معادل خواهد رسید (به درس پاپ و پاپت ما در مورد چگونگی محاسبه ارزش پپ ها مراجعه کنید).

محاسبات حاشیه بر اساس دلار آمریکا است. به عنوان مثال، با استفاده از اهرم 100:1، 1000 دلار چیزی است که باید در حساب خود برای فروش 100.000 USD / JPY قرار داده شود.

تاکتیک های معاملاتی دلار/ین

USD / JPY تمایل دارد که روند کوتاه مدت تا متوسط را دنبال کند، که می تواند چند روز طول بکشد. اگر شما یک تجارت نوین را دارید و آن را بیشتر از یک روزنگه داشته اید،شما می توانید سعی کنید وارد retracements شوید.

هنگامی که قیمت شروع به تحکیم شدن می کند، می توانید موقعیت خود را ببندید و منتظر روند دیگری برای توسعه باشید. توجه داشته باشید زمانی که قیمت از بین می رود، به احتمال زیاد شما یک حرکت پایدار را مشاهده خواهید کرد زیرا معامله گران دارند به روند اصلی بر می گردند.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که شرکت های صنعتی ژاپنی معمولا سفارشات خود را با ارقام گرد، مانند 100.00 یا 90.50 تنظیم می کنند.

شما باید هر زمان که قیمت نزدیک به این ارقام باشد، پیگیری کنید، زیرا آنها می توانند به عنوان حمایت کوتاه مدت و سطح مقاومت عمل کنند.

در نهایت، شما همچنین باید مراقب جفت های ین نظیر EUR / JPY و GBP / JPY نیز باشید.

اگر می بینید که یکی از این صلیب ها در مورد شکستن یک سطح فنی کلیدی است، می تواند موجب خشم خرید یا فروش JPY شود که اثر گسترده ای در سراسر هیئت مدیره دارد.

 مشکلات زندگی در ژاپن فرهنگ و رشد اقتصادی ژاپن

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا