آموزشآموزش رمز ارزبلاکچین

ماینر (Miner) کیست ؟

افرادی معتبر برای عمل استخراج بلاک جدید در شبکه ارز دیجیتال

ماینر کیست ؟

ماینرها (Miner) همان استخراج کننده های سیستم هستند که با داشتن شرایط سخت افزاری و تکنولوژی می توانند عمل استخراج را انجام دهند.

برای اینکه بلاک جدیدی توسط ماینرها در بلاک چین ثبت گردد، ماینرها می بایست اثبات کار (Proof of Work) را رعایت کرده و علاوه بر اینکه تمامی مبادلات و دادوستدها را ثبت کنند باید فاکتورهای فنی به خصوص در رمز نگاری را رعایت کنند.

علاوه بر مشکلات و پیچیدگی های موجود در رمزنگاری، هر بلاک می بایست زیر 10 دقیقه تولید گردد و به دلیل احتمال کم موفقیت نمی توان نسبت به تولید بلاک جدید توسط ماینر مشخصی اطمینان حاصل کرد.

برای اینکه بلاک جدیدی توسط ماینرها در بلاک چین ثبت گردد، ماینرها می بایست اثبات کار (Proof of Work) را رعایت کرده

با اینکه کار سختی برای تولید بلاک جدید توسط ماینرها و رعایت اثبات کار (Proof of Work) وجود دارد اما تایید بلاک جدید ثبت شده کار آسانی می باشد. به دست آوردن اثبات کار (Proof of Work) پروسه بسیار سختی است که هزینه نسبتا بالا و زمان زیادی نیاز است.

شاید پس از تلاش های بسیار و شکست ها بتوان اثبات کار (Proof of Work) مورد تاییدی بدست آورد. تکنولوژی استفاده شده برای اثبات کار (Proof of Work) در بیت کوین هش کش (HashCash) می باشد.

برای تایید بلاک جدید، رمز یا هش آن باید از نرخ هدف کنونی، تعیین شده توسط سیستم، کمتر باشد. در بلاک جدید، اطلاعات تمام دادوستدهای گذشته که به رمز در آمده بودند، به علاوه معاملات تازه به صورت هش کد در آیند که به دلیل پیچیدگی بالا به انرژی و زمان زیادی احتیاج دارند.

در حال حاضر از کدینگ SHA-256 برای رمزنگاری در بیت کوین استفاده می شود. اگر ماینری بتواند بلاک جدیدی تولید کند علاوه بر هزینه ثبت مبادلات مالی، در قبال استخراجی که انجام داده است مقداری بیت کوین در یافت می کند.

البته در صورتی که شاخه هایی نیز تولید گردد، بعد از تثبیت شاخه و مسیر اصلی، به ماینر آن شاخه این پاداش و مبلغ تعلق می گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *