آموزشارزهای دیجیتاللیست دیجیتال ارزها

ویوز (Waves) چیست؟

ارز دیجیتال با ذخیره، ترید، مدیریت و انتشار دارایی به شیوه ای امن و آسان

ویوز (Waves) چیست؟

ویوز پلتفرمی است که خود را به عنوان بلوک چینی برای مردم معرفی می کند و به گونه ای طراحی شده است که به کاربران اجازه ی ذخیره، ترید، مدیریت و انتشار دارایی هایشان به شیوه ای امن و آسان را میدهد.

این پلتفرم مزایای مختلفی، به شیوه های گوناگون برای سرمایه گذاران، تریدر ها، توسعه دهندگان و سازمان ها ایجاد می کند. ویوز در سال 2016 توسط ساشا ایوانوف، با هدف ایجاد تغییری بزرگ در حوزه ی کار آفرینی در سراسر جهان از طریق یک زیر ساخت مشترک به وجود آمد.

این زیر ساخت ها ابزار هایی بسیار ساده و کاربردی هستند که اجازه می دهد هر فرد یا سازمانی به بلوک چین دسترسی داشته باشد.

برای توسعه دهندگانی که از ویوز استفاده می کنند، این پلتفرم با هزینه های معاملاتی و تاخیر زمانی بسیار پایین، ظرفیت شبکه ی بالایی را ارائه میدهد، همچنین به تریدر ها اجازه می دهد که دارایی های خود را در محلی امن ذخیره کنند و در عین حال با استفاده از مبادلات غیر متمرکز، دارایی خود را به سرعت به فروش برسانند.

سازمان ها میتوانند برای شروع کسب و کار خود، توکن های بلوکچین خود را منتشرکنند.

کیف پول ویوز چیست؟

کیف پول کاربر، یک آدرس بلوکچین است که تنها صاحب آن اجازه ی دسترسی و کنترل آن را دارد و این موضوع را تضمین می کند که هیچ کس دیگر نمی تواند به این دارایی های رمزنگاری شده دسترسی پیدا کند. این کیف پول می تواند چندین نوع ارز دیجیتال داشته باشد و امنیت قوی برای پلت فرم Waves ارائه می دهد.

مبادلات غیر متمرکز ویوز

توسعه دهندگان پشت ویوز آن را به عنوان یک مبادله ی غیر متمرکز ایجاد کرده اند و بعضی با توجه به مزایای این نوع تبادل آن را به اختصار DEX می نامند. DEX هیچ محدودیتی برای هر گونه برداشت ندارد. هنگامی که شما یک ارزدیجیتال را خریداری می کنید، فورا در کیف پول شما ظاهر می شود.

همچنین در پلتقرم ویوز شما هزینه ی کمسیون بالایی را پرداخت نمی کنید، و تنها یک هزینه ی ثابت بسیار کم برای هر مبادله پرداخت می کند.

انتشار توکن های خود

همانطور که قبلا ذکر شد، پلتفرم Waves اجازه می دهد تا هر به کسب و کاری توکن های خود را صادر کند.

با آزاد کردن توکن ها یک کسب و کار قادر به ایجاد یک ارز دیجیتال داخلی از طریق بلوکچین می شود و به این ترتیب، می تواند از بلوکچین برای پرداخت خدمات و کالا در داخل پروژه ها استفاده کند. تا به امروز، 3635 توکن در Waves منتشر شده که نشان دهنده محبوبیت و مفید بودن این ویژگی است.

توسعه دهندگان چه چیز راجب به ویوز باید بدانند؟

توسعه دهندگان علاقه مند به استفاده از ویوزباید بدانند که بلوکچین آن مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام است. این به این معنی است که شرکت کنندگان براساس کمیسیون معاملات، پاداش دریافت می کنند.

معاملات در ویوز به صورت محلی انجام می شود، بنابراین شما نیازی به ایجاد قراردادهای هوشمند برای انتشار نشانه یا انجام معاملات با استفاده از مبادله غیر متمرکز ندارید. توسعه دهندگان قدردان هزینه های کوتاه مدت و پایین آن هستند. انتقال وجوه با حداقل هزینه ی 0.001 WAVES است که هزینه ثابت برای هر سفارش بازار است.

استفاده از گره در ویوز

توسعه دهندگان می توانند در ویوز گره ایجاد کنند که به آنها اجازه می دهد تا برنامه های با بارگذاری بالا و امن، روی آن ایجاد کنند.

اجرا نود های ویوز برای نصب و اجرا بسیار ساده است. با نودهای ویوز شما می توانید به استخراج ویوز بپردازید. گره های بلوکچین هر عملیات واحد در مبادله غیر متمرکز را برای امنیت تایید میکند. از آنجا که DEX سورس باز است، می توانید نمونه ی DEX خود را راه اندازی کنید.

گره های موج دارای یک نظم سفارش است که مبادله غیر متمرکز را امکان پذیر می کند. به این ترتیب، معاملاتی که نیاز به انتقال هیچ توکنی بین یک حساب بلوک چینی و یک مبادله جداگانه ندارند نیز می تواند انجام شود.

مشارکت در ویوز

ویوز با “برگر کینگ” در روسیه همکاری می کنند تا “سکه های Whopper ” را برای پاداش وفاداری برای مشتریان آنها ایجاد کند. تا کنون 1 میلیارد دلار سکه صادر شد و مشتریان برای روبل یک Whopper دریافت می کنند. آنها می توانند یکی از همبرگرهای Whopper را با 1700 Whoppercoins که در کیف پول دیجیتال ذخیره می شوند، خریداری کنند.

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *