آموزشارزهای دیجیتاللیست دیجیتال ارزها

سیا (Sia) چست؟

پلتفرم سورس باز، غیر متمرکز و بر اساس تکنولوژی بلاک چین

سیا (Sia) چست؟

سیا پلتفرمی ذخیره سازی مانند Google Drive, Dopbox و Amazon Cloud است. اما آنچه باعث تفاوت سیا میشود، پلتفرم سورس باز، غیر متمرکز و بر اساس تکنولوژی بلاک چین آن است.

سیا حجم زیادی از فضای ذخیره سازی بدون استفاده را کنار هم می آورد و برای ایجاد فضای ذخیره سازی غیر متمرکز و رمز گذاری شده، آن را به بلاک چین جفت می کند. بنابراین، احتیاج به مرکز داده ی متمرکز را از بین می برد.

وبسایت رسمی سیا اذعان کرده است که: هدف اصلی سیا تبدیل شدن به سختار اصلی لایه ی ذخیره سازی در اینترنت است. ما به آزادی اطلاعات اعتقاد داریم. هدف ما کنار هم آوردن فضاهای استفاده نشده در کل دنیا و ایجاد بزرگترین فضای ذخیره سازی است.

سیاکوین چیست؟

سیاکوین ارز دیجیتالی است که برای استفاده در پلتفرم سیا تولید شده است. تمامی افراد قادرند تا فضای اضافی در رایانه های شخصی خود را به شبکه ی غیر متمرکز سیا، اجاره دهند و و سیاکوین دریافت کنند.

به طور مشابه، هر فردی که قصد استفاده از فضای سیا را داشته باشد باید به هاست سیا کوین پرداخت کند. این یک ارز هدف به خصوص برای شبکه ی سیا است که قراردادهای ذخیره سازی فایل ها را در بلاک چین سیا اجرا می کند.

یک میزبان بایستی پرونده ها را برای مدت زمان توافق شده و در فضای مورد توافق نگهداری کند و سپس بعد از پایان توافق پرداخت به میزبان از طریق سیاکوین آزاد می شود.

اگر میزبان فایل هارا گم کند، به آن ها پولی پرداخت نمیشود. این فایل های قرار داد بر بلاک چین سیا این اطمینان را می دهد که هم کاربر وهم میزبان از این قرارداد راضی هستند. سیا در سال 2015 وارد بازار شد و با ارزش 0.000045 دلار برای هر سیاکوین شروع به ترید کرد.

در حال حاضر ارزش سیاکوین 0.017867 دلار است که نشان دهنده ی 38،700 درصد افزایش در طول دوسال است. این افزایش بسیار چشمگیر بود و باعث شد که سیا کوین در رده ی 14 از 20 ارز دیجیتال برتر از نظر سرمایه ی بازار قرار بگیرد.

تولید سیاکوین

مکانیسم عرضه سیا تا حدودی منحصر به فرد است. زیرا شمار بی نهایتی سیاکوین وجود خواهد داشت. برای شروع، ابتدا توسعه دهندگان 100 بلاک استخراج کردند و پاداش اولین بلاک 300،000 سیاکوین بود و بعد از اولین بلوک، پاداش به صورت یکنواخت برای بلاک های بعدی کاهش می یابد.

بازار سیاکوین

به گفته ی CoinMarketCap، در حال حاضر، قیمت هر سیاکوین 0.017 دلار و با سرمایه ی بازار 467،723،965 دلار است.

آینده ی سیا

بر خلاف بسیاری از سکه های و یا پروژه های رمزنگاری دیگر، سیا با ICO یا معدن شروع نشد. با این حال، تا به امروز شرکت Nebulous بودجه 1.25 میلیون دلاری را به سیا اختصاص داده است و سرمایه گذاران برجسته شامل Procyon Ventures، گروه Raptor، Fenbushi وXiaolai Li سرمایه گذاران این پروژه هستند.

هدف بلند مدت سیا رقابت با سیستم های ذخیره سازی مانند Dropbox، Google Drive و OneDrive است و جامعه توسعه دهنده آن مطمئن است که آنها یک محصول بسیار شایسته تولید می کنند و به کمپین بازاریابی انبوه برای ارتقاء اعتقاد ندارند.

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *